Kam vyrazit v letních měsících

Letní aktivity

Krušné hory a zejména blízké okolí Jáchymova nabízí množství nejrůznějších letních aktivit. Od nenáročných procházek, cyklovýletů po hřebenech až po adrenalinové zážitky.

Areál Plešivec

Zábavný adrenalinový park pro celou rodinu je situován na hoře Plešivec (1028 m. n. m.). Naleznete zde 9 atrakcí, které Vám vystačí na celý den – obří houpačka, lanové centrum vysoko ve stromech pro dospělé, lanový park pro děti, dětské hřiště, volný pád z 16metrové výšky, bungee trampolína apod. Okolí je navíc jako dělané na procházky. Na vrcholu je rozhledna, která nabízí nádherný výhled do okolí.

TrailPark Klínovec

V městských lesích Jáchymova naleznete 24 km pozvolně klesajících plynulých stezek speciálně navržených pro potěšení z jízdy na horském kole. Stezky jsou odstupňovány do tří úrovní náročnosti a odpovídající obtížnost tak naleznou jak začínající cyklisté, rodiny s dětmi, tak i zkušenější jezdci. Pro ty nejzdatnější je dále připravena 5 km sjezdových úseků. Zpět k začátku stezek vás vyveze čtyřsedačková lanová dráha Prima Express. Úplní začátečníci si mohou nejdříve vyzkoušet jízdu přes terénní boule na pump tracku a zlepšovat své dovednosti ve skill centrech na nástupních místech.

Důl sv. Mauritius – prohlídková štola Kryštof

Národní kulturní památka. Od roku 2014 tu v rámci prohlídky můžete sestoupit do temného krušnohorského podzemí a seznámit se s tímto slavným cínovým dolem mnohem osobněji. Zážitek je to fascinující. Mauritius byl největším cínovým dolem v českém Krušnohoří, v provozu s přestávkami 400 let. Na prohlídkové trase dlouhé přes 400 m uvidíte např. úseky ražené ručně či rozšiřované pomocí sázení ohněm, potkáte figuríny horníků v dobovém provedení a na závěr vás čeká ohromná podzemní komora. Celoročně je tu stálá teplota 7 °C, na což je třeba myslet i uprostřed parného léta. Před samotným vstupem do štoly vyfasujete helmu, plášť a holínky.

Naučná stezka Božídarské rašeliniště

Naučná stezka je dlouhá 3,2 km a má 12 zastávek, na kterých se důkladně seznámíte s místními živočichy a rostlinami, ale také s historií Božího Daru a těžbou rašeliny. První informační tabuli najdete u božídarského infocentra, kolem hospůdky Špičák pak projdete podchodem pod silnicí na samotné rašeliniště. Poslední tabule je umístěná na rozcestí u silnice k Horní Blatné. Odtud se můžete vydat zpátky do Božího Daru přímo po silnici, nebo si výlet prodloužíte a napojíte se na Ježíškovu cestu. Další možností je navázat na Blatenský příkop, který vás dovede do Horní Blatné.