Tipy na výlet a aktivity s dětmi

Pobyt s dětmi

Na vyžádání máme pro ty nejmenší k dispozici skládací dětskou postýlku a židličku. Jáchymov a jeho blízké okolí zároveň nabízí pro Vaše děti množství aktivit a zábavy.

Ježíškova cesta

Existuje jen jedno místo, kde se můžete potkat s blonďatým Ježíškem po celý rok, třeba i uprostřed parného léta. A také třeba s Netopýrkem Pírkem, Hvězdulkou, Skákošem a s dalšími Ježíškovými pomocníky. Hádáte správně – řeč je o Božím Daru, kde byla v prosinci roku 2007 otevřena populární Ježíškova cesta.

Pro dospělé příjemná procházka božídarskou krajinou, pro děti dobrodružná výprava plná překvapení. Vybrat si můžete ze dvou okruhů různé délky: pro nejmenší je určena tzv. Malá Ježíškova cesta dlouhá 5,6 km, zdatnější výletníci můžou vyzkoušet Velkou Ježíškovu cestu o délce 12,9 km. Oba okruhy začínají v místním infocentru, kde si vyzvednete Ježíškův zápisníček. Do něj si děti budou zapisovat své odpovědi na úkoly, které na ně čekají v roztomilých zastávkách se stříškou v průběhu celé cesty.

Většina zastávek je navíc vybavena malou atrakcí typu nejrůznějších prolézaček, skluzavky, kladiny nebo houpačky. Až dojdete do cíle, tj. opět do infocentra, pochlubte se vyplněným zápisníčkem místní pracovnici. Za odměnu dostanete Ježíškovo razítko a malé překvapení. Cestu nemusíte absolvovat jenom pěšky, trasa je přímo ideální k pěkné projížďce na kole. V zimě se Ježíškova cesta upravuje jako běžecká stopa – jde o jednu z nejoblíbenějších božídarských tratí, kterou zvládnou i ne právě zkušení běžkaři.

Ježíškova cesta
Jeziskova Cesta 2

Aquacentrum Agricola

Centrum vodních radovánek. Pro milovníky vodního živlu je v jáchymovských lázních připraven opravdový ráj! Na tobogánu s vlastním dojezdovým bazénkem se vyřádí děti i rodiče. K dispozici je i dětské brouzdaliště s vodopádem o teplotě 30 – 32 stupňů.

Bazén nabízí 2 plavecké dráhy o délce 25 m. V bazénu jsou umístěny boční masážní trysky, dnové masážní rošty a vodopád. Součástí bazénové haly je i whirlpool – masážní bazén pro 8 osob s masážní deskou umístěnou na dně bazénku, bočními masážními tryskami s teplotou vody 34 – 36 stupňů, rehabilitační bazének pro cvičení Aquafitness o teplotě 30 – 32 stupňů a Kneippův chodník.

Co byste v Jáchymově neměli minout?

  • Kostel sv. Jáchyma
  • Lázeňské promenády 
  • Radonová stezka 
  • Historická radnice
  • Královská mincovna 
  • Důl Svornost